SUPER DZIEŃ DZIECKA W CHATACH SKSK

SUPER DZIEŃ DZIECKA W CHATACH SKSK

11 czerwca 2017
/ / /

Dzieciaki z placówek CHATA SKSK przy ul. Wieleckiej i Sikorskiego z okazji ich największego święta – Dnia Dziecka miały przyjemność zwiedzić fantastyczny Park Dinozaurów oraz Park Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie, niedaleko Opola.

Jura Park jest największym tego typu obiektem w Europie. Na półtora kilometrowej ścieżce edukacyjnej widzieliśmy około 200 naturalnej wielkości rekonstrukcji mezozoicznych gadów i płazów. Zwiedzaliśmy również prehistoryczne Oceanarium, gdzie z bliska można było zobaczyć jak wyglądało podwodne życie tysiące lat temu .

Park Nauki i Ewolucji Człowieka, tuż obok Jura Parku, to miejsce które przybliżyło nam historię o tym jak staliśmy się ludźmi. Można tu obejrzeć niezwykłą galerię małp i małpiatek, a także przodków człowieka oraz wiele innych ekspozycji i wystaw interaktywnych.

Wszyscy bawili się naprawdę świetnie. Dzieciaki szalały nie tylko intelektualnie ale również na wesołym miasteczku, ogromnym placu zabaw, ochłodziły się lodami a po obiedzie , nie obyło się bez pamiątki z …dinozaurem. Podczas powrotu, w autokarze – dzieciaki brały udział w konkursie z wiedzy o dinozaurach i nie tylko.. Główną nagrodę –tablet – wygrały dzieciaki z CHATY na Wieleckiej – GRATULUJEMY. Potem już tylko radosny śpiew i cudowne zmęczenie. Wyjazd do Krasiejowa był możliwy dzięki wygranemu grantowi. Wszystko to działo się 1 czerwca 2017 roku.

 


 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.