SPARTAKIADA PLACÓWEK WSPARCIA DZIENNEGO I ŚWIETLIC ŚRODOWISKOWYCH

SPARTAKIADA PLACÓWEK WSPARCIA DZIENNEGO I ŚWIETLIC ŚRODOWISKOWYCH

11 czerwca 2017
/ / /

Osiedlowy Klub Integracyjny ” Zarzecze” prowadzony przez Fundację Ziemi Świdnickiej „SKSK”, finansowany z dotacji Urzędu Miasta w Świdnicy był gospodarzem i organizatorem „Spartakiada Placówek Wsparcia Dziennego i Świetlic Środowiskowych”. Dnia 10 czerwca 2017 roku w sobotę od godziny 10:00 do 13.30 na boisku Gimnazjum nr 4 imieniem Polskich Noblistów w Świdnicy przy ul. Jodłowej 21 spotkali się wychowankowie czterech placówek wsparcia dziennego z Powiatu Świdnickiego.  Udział w imprezie o charakterze sportowym wzięły: Placówka Wsparcia Dziennego ze Świebodzic, Placówka Wsparcia Dziennego „Caritas” ze Świdnicy, Oratorium „Ut unum sint” ze Świdnicy i gospodarz Osiedlowy Klub Integracyjny „Zarzecze”. Jej celem było promowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież i ich zaangażowanie w dyscypliny sportowe.

W programie „Spartakiady” oprócz konkurencji indywidualnych takich jak: rzut lotką, bieg na 60 m, bieg na 200 m, skok w dal, rzut piłką palantową odbyły się także konkurencje zespołowe – mecze piłki nożnej i turniej dubletów w petanque – bule. Bawiło się i startowało około 60 młodych ludzi, przybyłych z wychowawcami i opiekunami. Każdy uczestnik został nagrodzony za udział. W piłkę nożną bezkonkurencyjna tym razem okazała się drużyna ze Świebodzic, co na przyszłość na pewno zmotywuje pozostałe drużyny do intensywnego treningu.

Pogoda dopisała, choć deszcz trochę straszył i po miłej zabawie, przy słodkim i wytrawnym poczęstunku słychać było rozmowy o tym, że warto by było taką imprezę cyklicznie powtarzać.

Impreza współfinansowana ze środków Powiatu Świdnica i Urzędu Miasta Świdnica. Środki na zorganizowanie zawodów sportowych pochodzą ze Starostwa Powiatowego w Świdnicy i przyznane zostały w ramach projektu napisanego przez Fundację na promowanie kultury fizycznej i sportu, ze środków własnych Fundacji i od sponsorów: Cukiernia „Kasia” Eugeniusz i Jadwiga Kępa i PIEKARZ – L.M.J.CIARKOWSCY – SPÓŁKA JAWNA


 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.