Domy Pozytywnej Energii

W czerwcu nasze dwie CHATY – CHATA II i CHATA Żarów, wzięły udział w konkursie – Domy Pozytywnej Energii. Konkurs ten to autorska akcja Grupy TAURON skierowana do całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych publicznych i niepublicznych, działających na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. CHATA II ze Świdnicy została jednym z trzech laureatów tegorocznego konkursu na Dolnym Śląsku. Dzieciaki wykonały bardzo oryginalny i energetyczny album fotograficzny z codziennych zajęć, który spotkał się z dużym aplauzem, co zaowocowało: nagrodą główną – czekiem w wysokości 10 000 zł.
Za te pieniążki dzieciaki w tym roku pojechały na kolonie nad morze do Międzywodzia i obóz harcerski do Niesulic. Myślimy jeszcze o zakupie sprzętu elektronicznego. A to nie koniec, ponieważ wygrana klasyfikuje naszą CHATĘ II do dalszego etapu, który będzie miał miejsce 11.09.2014 – w czwartek jedziemy na galę finałową do Krakowa. Tam jeden z trzech wyłonionych laureatów / Dom Dziecka w Legnicy, Dom Dziecka we Wrocławiu, Chata SKSK II /, otrzyma nagrodę główną , jest o co walczyć
− główna nagroda to czek na 50 000zł

Podstawową ideą akcji jest poprawa warunków bytowych wychowanków domów dziecka. Dzieci biorące udział w akcji przygotowują prace konkursowe w formie ilustrowanej książeczki. Laureaci akcji otrzymują nagrody pieniężne i tytuł „Dom Pozytywnej Energii”.


 

 

Comments are closed.